Hapis Cezası - Ceza Avukatına Sor - İstanbul

Featured

Hapis Cezasına Karşı Neler Yapılabilir?
Hapis cezasının infazı özgürlüğü kısıtlayıcı bir durum olduğundan, hem tutuklu/mahkum kişi için hem de yakınları için oldukça zor bir durumdur. Bu durumdan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen kişilere öncelikle hapis cezalarına karşı hukuki hakları olduğundan bahsetmek isteriz.

Uygulamada sıkça karşılaştığımız sorular şunlardır: Denetimli serbestlik nedir? Denetimliden nasıl yararlanabiliriz? Açık cezaevi nedir? Açık cezaevine nasıl çakabiliriz? İnfaz erteleme nedir? İnfaz erteleme için neler yapabiliriz? Her karar temyiz edilebilir mi? Temyiz süresi kaç gündür?
Bu ve benzeri sorulara titizlikle, hızlı ve gizlilik çerçevesinde yardımcı olmak için bir ceza avukatı ile iletişime geçmeniz tavsiye olunur.

Kendiniz veya bir yakınınız hakkında usul ve yasaya aykırı bulduğunuz bir ceza mahkemesi kararı verilmiş ise, bu kararının yasal süre içerisinde temyiz edilebileceğini unutmayınız.

Hakkınızda kesinleşmiş bir hapis cezası var ise, bu kesinleşmiş kararın infazını ertelemek veya infazından kurtulamak için hukuki haklarınız bulunmaktadır. Uygulamada en sık sorulanları şunlardır:

Denetimli Serbestlik
Açık Cezaevi Nedir? Açık Cezaevi Şartları Nasıldır?
Açık Cezaevine Geçiş Şartları Nasıldır?
Açık Cezaevine Nasıl Geçilir?
İnfaz Erteleme Nedir? İnfazı Ertelemek İçin Neler Yapılır?
İnfaz Erteleme Şartları Nelerdir?
İnfaz Erteleme Dilekçesi
Temyiz Nedir?
Hangi Kararlar Temyiz Edilebilir?
Mahkemelere Göre Temyiz Süreleri
Temyiz Dilekçesi

Avukatınıza Danışın

Barut Avukatlık Bürosu

General Asım Gündüz Caddesi
Ak İş Merkezi No:42 Kat:4 Daire:401
Bahariye
0537 471 85 85

Kadıköy / İSTANBUL